Cyfryzacja, automatyzacja i optymalizacja w branży poligraficznej. Warsaw Print Tech Expo już wkrótce!

Z jednej strony branża poligraficzna stoi przed wieloma nowymi wyzwaniami, a z drugiej otwierają się przed nią nowe, dotychczas niedostępne możliwości. Pełen ich wachlarz będzie można poznać podczas Warsaw Print Tech Expo, które odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w dniach 5-7 września 2023 roku.

Branża poligraficzna stoi na rozdrożu mnożących się wyzwań i otwierających się możliwości. Eksperci i praktycy podkreślają skokowy wzrost kosztów cen surowców niezbędnych do produkcji oraz energii i zatrudnienia. Jednocześnie „przerzucenie” rosnących wydatków na klientów jest niemożliwe, bowiem zderzenie z barierą konsumencką już nastąpiło. Z drugiej strony sektor ten mimo wszystko odnotowuje wzrost, co wynika z indywidualnego podejścia do potrzeb klientów i wymagań rynku. Dopasowanie się do kwestii personalizacyjnych, a także coraz większa automatyzacja branży wpływa na przyrost konkurencyjności i jej dalszy rozwój.

Jak się w tym odnaleźć? Na co postawić, by zapewnić pewniejszą przyszłość biznesu? Jakie trendy śledzić, a w które nie warto inwestować? Na te i inne pytania odpowie Warsaw Print Tech Expo, czyli targi branży poligraficznej organizowane w Ptak Warsaw Expo.

Cyfryzacja, automatyzacja i optymalizacja w branży poligraficznej podczas Warsaw Print Tech Expo

Warsaw Print Tech Expo to wydarzenie szyte na miarę wymagań współczesnego biznesu. Będzie to networkingowe spotkanie branży poligraficznej, nastawione na wymianę wartościowych leadów, dyskusję na temat najważniejszych kwestii dla sektora, czy też otwieranie przedsiębiorców na nowe możliwości. Dzięki szerokiej ofercie imprezy potencjał branży będzie wykorzystany do maksimum.

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie pełna gama ofert dotycząca druku cyfrowego, offsetowego, wielkoformatowego i przemysłowego. Nie zabraknie firm produkujących i dystrybuujących materiały oraz komponenty drukarskie, technologie druku 3D, a także tych, które zajmują się automatyzacją procesów drukarskich. Będzie można ponadto zaznajomić się z usługami i technologiami związanymi z magazynowaniem czy też oprogramowaniem i narzędziami dla przemysłu poligraficznego.

Kongres Branży Poligraficznej podczas Warsaw Print Tech Expo

Istotnym aspektem Warsaw Print Tech Expo będzie Kongres Branży Poligraficznej, który odbędzie się w pierwszych dwóch dniach targów, czyli 5-6 września 2023 roku. Jego organizatorem jest Ptak Warsaw Expo we współpracy z Polską Izbą Opakowań, Łódzkim Instytutem Technologicznym oraz Polską Izbą Fleksografów, co gwarantować będzie najwyższy poziom merytoryczny wydarzenia.

Jaka będzie tematyka Kongresu Branży Poligraficznej? Pierwszy dzień eventu poświęcony będzie wyzwaniom i szansom stojącym przed polskim rynkiem poligraficznym. Cenieni eksperci porozmawiają o najnowszych trendach i innowacjach w technologii poligraficznej, skupią się na roli druku we współczesnym marketing-mix i porozmawiają o cyfryzacji, automatyzacji oraz zrównoważonym rozwoju w branży. Drugi dzień będzie równie owocny, ale również bardzo praktyczny. Sesje tematyczne poświęcone będą procesom i materiałom drukarskim, a techniczne zaawansowanym technologiom druku, zarządzeniu kolorem i kontroli jakości.

Połączenie tak szerokiej skali tematów z kompetentnymi i merytorycznymi prelegentami przełoży się na wzrost kompetencji indywidualnych uczestników Kongresu Branży Poligraficznej, jak również na aktualizację wiedzy potrzebnej do rozwoju.

Dla kogo jest Warsaw Print Tech Expo?

Warsaw Print Tech Expo to wydarzenie inkluzywne, otwarte na wszystkich przedsiębiorców związanych z branżą poligraficzną. Targi odwiedzą między innymi właściciele i pracownicy drukarni, przedstawiciele handlowi wydawnictw, firmy działające w branży reklamowej i DTP, dystrybutorzy materiałów drukarskich, przedstawiciele działów zakupów i zaopatrzenia drukarni oraz wydawnictw, specjaliści od automatyzacji czy też firmy produkujące opakowania.

Wśród wystawców poszukiwać będą oni liderów w dziedzinie produkcji i dystrybucji maszyn oraz urządzeń druku offsetowego, cyfrowego, wielkoformatowego, przemysłowego i specjalnego. W gronie firm prezentujących swoje oferty znajdą się również dostawcy oprogramowań dla branży poligraficznej, firmy transportowe i dystrybucyjne, producenci materiałów i komponentów drukarskich, czy też przedsiębiorstwa oferujące technologie poligraficzne i introligatorskie.

Udział w Warsaw Print Tech Expo potwierdzili między innymi TEBA, PEGASUS, EPSON, FILMBASE, FASTCOM, COLOR LABORATORY, CICERO, MAGENTA-VISION, VERSOR, ŚWIAT DRUKU, ADP POLSKA, WILER, PM TEX, NANOO PRINTERS, ARCUS, AVICON czy JBI.

Postaw kolejny krok w rozwoju własnego biznesu w branży poligraficznej i dołącz do Warsaw Print Tech Expo!