W dniach 5-7 września w Nadarzynie odbędzie się pierwsza edycja targów branży poligraficznej – Warsaw Print Tech Expo.
W pierwszym dniu wydarzenia, Polska Izba Opakowań wraz Polską Izbą Fleksografów zorganizują konferencję „Najnowsze rozwiązania i technologie w opakowaniach – fleksografia i druk cyfrowy”.

„Najnowsze rozwiązania i technologie w opakowaniach – fleksografia i druk cyfrowy”. W programie przewidziane są prezentacje dotyczące m.in. nowoczesnych technologii druku etykiet, ekologicznych aspektów druku cyfrowego, rozwiązań z zakresu automatyzacji procesów.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny dla odwiedzających targi Warsaw Print Tech Expo.
Serdecznie zapraszamy

Najnowsze rozwiązania i technologie w opakowaniach – fleksografia i druk cyfrowy

Zarys programu dwudniowej konferencji branżowej poświęconej poligrafii i technologiom drukarskim, która odbędzie się podczas międzynarodowych targów Warsaw PRINT-TECH Expo, w dniach 5-6 września 2023 roku

Konferencja dostarczy nowych inspiracji technicznych i poszerzy zasób wiedzy dla profesjonalistów z branży poligraficznej, a dzięki połączeniu z branżową wystawą pozwoli uczestnikom poznać „na żywo” niektóre prezentowane na konferencji produkty i usługi, zlokalizowane w halach wystawowych. Podczas spotkania będzie można nawiązać kontakt z ekspertami i liderami branży, poszerzyć wiedzę praktyczną o najnowsze rozwiązania z zakresu poligrafii oraz nawiązać kontakty z innymi profesjonalistami z branży. Udział prelegentów z zagranicy pozwoli też na poznanie wytycznych wdrażanych w Unii Europejskiej. Uczestnicy konferencji będą również mogli zobaczyć na targach najnowsze rozwiązania maszynowe i produktowe.

Organizatorzy konferencji

Wtorek, 5 września 2023

Godz. 11:00 - 11:15

Otwarcie konferencji i powitanie uczestników

Godz. 11:30 - 12:00

Etykiety w druku fleksograficznym

Maciej Wojtaszek, Aniflex

Godz. 12:00 - 12:30

Nietypowe spojrzenie na druk cyfrowy – Personalizacja, Znakowanie, Ekologia

Arkadiusz Jędrzejczyk, Druk Serwis 24

Godz. 12:30 - 13:00

Opracowanie innowacyjnych i prośrodowiskowych opakowań kartonowych na podłożu metalizowanym - energooszczędny druk LED-UV

Andrzej Płatek, Dot2Dot

Godz. 13:00 - 14.00

Ulgi podatkowe dla branży poligraficznej

Piotr Brodzik, Arena Tax

Godz. 14:30 - 15:00

System kontroli barwy druku w czasie rzeczywistym

Anna Woźnica, AVICON

Inżynier programistka, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej na kierunku Automatyka, Robotyka i Informatyka Przemysłowa. W latach 2019-2022 pracowała jako inżynier automatyk, projektując i wdrażając w przemyśle projekty z zakresu robotyzacji i automatyzacji produkcji. W firmie AVICON zajmuje się głównie kolorymetrycznym projektem badawczo-rozwojowym, w ramach którego powstał system wykonujący dokładny pomiar barwy podczas druku fleksograficznego w czasie rzeczywistym, wykorzystujący kamerę hiperspektralną oraz algorytmy uczenia maszynowego.

Środa, 6 września 2023

Warsztaty i prezentacja Firmy Rhenus Automation

„SZTUCZNA INTELIGENCJA (AI) I PROCESS MINING”

Godz. 11:00 - 13:00 w Sali konferencyjnej Hali F

Konsultacje z ekspertami Rhenus Automation – przybliżenie założeń inteligentnej automatyzacji.
Spotkanie poprowadzi Pan Radosław Koziara
Intelligent Automation Specialist
Rhenus Automation

Informacje zawarte w tym harmonogramie, mogą ulec zmianie ponieważ agenda wydarzenia stale się powiększa.